Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Polityka prywatności zamknij

Kategorie


Test ciążowy QUIXX 99% pewności

3,20 zł

Więcej informacji

Quixx test ciążowy płytkowy. Ludzka gonadotropina kosmówkowa (HCG) jest hormonem glikoproteinowym, wydzielanym przez rozwijające się łożysko wkrótce po zapłodnieniu. Podczas prawidłowej ciąży obecność HCG w moczu można wykryć już po 7 dniach od zapłodnienia, przy czym jej aktywność podwaja się co około 2 dni.

Zastosowanie: test ciążowy

Czułość testu: test ciążowy Quixx oparty na oznaczeniu HCG w moczu daje dodatnie wyniki w próbkach zawierających HCG w ilości zbliżonej do 25mlU/ml lub większej. Daje około 99% pewności.

Ograniczenia metody:

  • Alkohol może wpłynąć na wynik testu. Nie zaleca się wykonywania testu po spożyciu alkoholu.
  • Sporadycznie próbki zawierające w moczu mniej niż 25 mlU/ml HCG , również daja wynik pozytywny.
  • W bardzo wczesnej ciąży, gdy stężenie HCG jest skrajnie niskie, wynik testu może być ujemny. W takim przypadku należy zbadać kolejna próbkę moczu po upływie przynajmniej 48 godzin.
  • Wykrywalne stężenie HCG w moczu może utrzymywać się przez kilka tygodni po prawidłowym porodzie, rozwiazaniu ciąży cięciem cesarskim, po poronieniu naturalnym lub sztucznym.
  • W obecności bardzo wysokich poziomów HCG (>500,000 mlU/ml) może pojawić się wynik fałszywie ujemny w wyniku zjawiska "strefy brzeżnej". Jeśli nadal podejrzewa się ciążę, wystarczy rozcieńczyć próbkę w stosunku 1:1 woda zdemineralizowaną i ponownie ją przebadać.
  • W przypadku menopauzy , raka macicy , zaśniadu groniastego , kiedy występuje wysoki poziom HCG, test może wskazywać wynik pozytywny.

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania.

Producent: GENEXO SP. Z O. O.

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco